OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
                                20.10.2019

1.    Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na remont naszego Sanktuarium, a także za dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na misje. Za tydzień taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej.

2.   Na stoliku z tyłu kościoła są do wzięcia kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Prosimy, aby wypisywać zmarłych rodzinami, według nazwisk, wypisywać wyraźnie
i napisać czy są to wypominki roczne czy jednorazowe. Po wypełnieniu, należy je przynieść do zakrystii.

3. Na nabożeństwo do św. Rity zapraszamy we wtorek 22 października od g. 18.00 z Mszą świętą. Tradycją tych nabożeństw jest przynoszenie czerwonych róż do kościoła. Jeśli ktoś chciałby nabyć róże, będzie można je zakupić przed bazyliką przed rozpoczęciem Mszy św.

4. Nowenna do św. Ojca Pio w środę 23 października wraz z różańcem o g. 16.30.

5.  W sobotę 26 września zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Leśniańskiej przed różańcem, o g. 16.00.

6.  W dniach 13-21 stycznia planowany jest z naszej parafii wyjazd to Truskawca. Koszt 1250zł. Zapisy w zakrystii do końca października.

7.    Młodzież naszej parafii od klasy 5-j zapraszamy na Ferie w góry w dniach 20-25 stycznia. Koszt 750zł. Szczegółowe informacje u ojców katechetów.

8. Dewocjonalia można zakupić w kiosku, oraz w zakrystii. Zachęcamy do nabycia stroików ręcznie wykonanych przez brata Jerzego.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Opiekunki Podlasia.


ZAPOWIEDZI:

·       Andrzej Golanko, kawaler, zam. w Leśnej Podl., z Pauliną Wej, panną, zam. w Leśnej Podl. – zapowiedź 2.


+ W tym tygodniu pożegnaliśmy:
Halinę Mikołajczuk z Bordz. St., Stefana Bielińskiego z Nosowa, Juliana Rewczuka z Leśnej Podl., oraz Mariana Kaliszewskiego z Pojelec.
Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
13.10.2019

1. Dzisiaj przypada XIX Dzień Papieski. Z tej racji w całej Polsce odbywa się zbiórka na fundusz stypendialny fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć to dzieło, może to uczynić przed kościołem, gdzie będzie stała młodzież z puszkami.

2. Informujemy, iż dziś, 13 października, różaniec zostanie odmówiony w czasie procesji fatimskiej po Mszy św. o g. 16.00. Przed Mszą różańca nie będzie. Zapraszamy natomiast na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00, oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu aż do rozpoczęcia Mszy świętej.

3.    Dzisiaj zapraszamy Koła Żywego Różańca na spotkanie po Mszy św. o g. 9.30. Katechezy chrzcielne odbędą się po Mszy św. o g. 11.30 w sali różańcowej, oraz w tym samym czasie - dzień skupienia dla narzeczonych w bazylice.

4. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity dnia 22 października od g. 18.00. Zbieramy czerwone róże.

5. W dniach 13-21 stycznia planowany jest z naszej parafii wyjazd to Truskawca. Koszt 1250zł. Zapisy w zakrystii do końca października.

6. Młodzież naszej parafii od klasy 5-j zapraszamy na Ferie w góry w dniach 20-25 stycznia. Koszt 750zł. W programie m.in.: aktywny wypoczynek, zabawy na śniegu, narty i inne atrakcje. Szczegółowe informacje u ojców katechetów.

7. Domowy Kościół zaprasza małżeństwa na spotkania swojej wspólnoty. Informacje
u o. Tomasza.

8. Zapraszamy do zakupu dewocjonaliów, które znajdują się w sklepiku w klasztorze. Szczególnie polecamy jubileuszowe pamiątki z okazji 100-lecia powrotu paulinów do Leśnej, a także płyty z pieśniami religijnymi.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę. Będą one przeznaczone na dalszy remont naszego sanktuarium.

10. Informujemy, iż w przyszłą niedzielę, 20 października, taca będzie przeznaczona na misje.

11. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Opiekunki Podlasia.

12. Wszystkich zachęcamy do wzięciu udziału w dzisiejszych wyborach.

ZAPOWIEDZI:

·       Andrzej Golanko, kawaler, zam. w Leśnej Podl., z Pauliną Wej, panną, zam. w Leśnej Podl. – zapowiedź 1.

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
6.10.2019

1. Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem są słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Zachęcamy do włączenia się w obchody tego dnia także poprzez składanie dobrowolnych ofiar do specjalnych puszek przed kościołem na dofinansowanie edukacji zdolnej młodzieży będącej w trudnej sytuacji materialnej.

2.  Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 16.30 w dni powszednie, a w niedziele o 15.30.

3.Informujemy, iż w przyszłą niedzielę, 13 października, różaniec zostanie odmówiony w czasie procesji fatimskiej po Mszy św. o g. 16.00. Przed Mszą różańca nie będzie. Zapraszamy natomiast na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00, oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu aż do rozpoczęcia Mszy świętej.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Koła Żywego Różańca na spotkanie po Mszy św. o g. 9.30. Katechezy chrzcielne odbędą się po Mszy św. o g. 11.30 w sali różańcowej, oraz w tym samym czasie - dzień skupienia dla narzeczonych w bazylice.

5.  W styczniu planowany jest z naszej parafii wyjazd to Truskawca. Zapisy w zakrystii do końca października.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie. W tym tygodniu: Jagodnica 770zł, Kolonia Bukowice Jan Suszczyk 150zł, Mariampol 300zł, Leśna Podlaska rejon Jan Nowak 2920zł.

7. Na stoliku z tyłu kościoła są do wzięcia kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Prosimy, aby wypisywać zmarłych rodzinami, według nazwisk, wypisywać wyraźnie i napisać czy są to wypominki roczne czy jednorazowe. Po wypełnieniu, należy je przynieść do zakrystii.

8. W przyszłym tygodniu taca będzie przeznaczona na dalsze prace remontowe w sanktuarium.

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 w Bukowicach (obok działki inwestora) odbędzie się spotkanie mieszkańców całej gminy w sprawie planowanej budowy przemysłowej fermy drobiu w Bukowicach. Na spotkanie zaproszone są władze gminy, radni i sołtysi  oraz inwestor. Obecni będą również przedstawiciele mediów z prasy i radia. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKANCOW CALEJ GMINY ponieważ inwestycja będzie miała wpływ na każdego z nas.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Opiekunki Podlasia.

ZAPOWIEDZI:

·       Marcin Nowak, kawaler, zam. w Kol. Nosów z Eweliną Kukawską, panną, zam.
w Białej P., par. Narodzenia NMP – zapowiedź 2.

·       Ferdynando Mancenido Prieto, kawaler zam. w miejscowości Ponferrada w Hiszpanii z Eweliną Szymulą, panną, zam. w Droblinie – zapowiedź 2.

+ W tym tygodniu pożegnaliśmy
ś.p. Antoniego Naumiuka z Leśnej Podlaskiej,
oraz Iwonę Stasiuk z Nosowa.
Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
29.09.2019

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji, przebiegu
i uświetnienia odpustu ku czci Matki Bożej Leśniańskiej. W sposób szczególny dziękujemy za ciasta przygotowane na tę uroczystość. Serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Przypominamy, że od wtorku, 1 października msze święte w dni powszednie w naszej bazylice będą odprawiane o g. 17.00. Październik to również miesiąc różańca świętego, dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 16.30, a w niedziele
o 15.30. Szczególnie zapraszamy dzieci do codziennego odmawiania różańca w kościele bądź w poszczególnych wioskach naszej parafii. Dzieci i młodzież będą prowadziły różaniec od poniedziałku do piątku, natomiast dorośli w niedziele.

3.  W najbliższą środę  zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, które będą przygotowywały się do I Komunii św. na Mszę Św. o 17.00, podczas której odbędzie się wręczenie
i poświęcenie różańców. 

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie: Klukowszczyzna 770zł, Droblin 2800zł, Leśna Podlaska rejon Ryszard Kąkol 4120zł, Ludwinów 1400zł, Nosów Kolonia 680zł, Bordziłówka Stara1960zł, Bordziłówka Nowa 1700zł.

5. W środę będziemy przeżywać święto Świętych Aniołów Stróżów. Zachęcamy do żywego kultu i modlitwy przez przyczynę naszych Aniołów Stróżów.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o g. 16.30 będą połączone z różańcem, natomiast w piątek Spowiedź święta i możliwość Adoracji Jezusa Eucharystycznego od g. 16.00.
W Droblinie spowiedź od g. 14.30.

7.  W sobotę, 5 października, chorych zaczniemy odwiedzać od g. 8.30.

8. Na stoliku z tyłu kościoła są do wzięcia kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Prosimy, aby wypisywać zmarłych rodzinami, według nazwisk, wypisywać wyraźnie
i napisać czy są to wypominki roczne czy jednorazowe. Po wypełnieniu, należy je przynieść do zakrystii.

9.Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Opiekunki Podlasia.

10. Dzisiaj o g. 16.00 w Sali GOK-u odbędzie się spotkanie informacyjne na temat zagrożeń związanych z planowaną budową fermy kurzej w Bukowicach. Protestując przeciw tej szkodliwej inwestycji, która nie daje żadnych korzyści ekonomicznych gminie ani jej mieszkańcom, chronimy swoje zdrowie i środowisko.

ZAPOWIEDZI:

· Marcin Nowak, kawaler, zam. w Kol. Nosów z Eweliną Kukawską, panną, zam. w Białej P., par. Narodzenia NMP – zapowiedź 1.

·Ferdynando Mancenido Prieto, kawaler zam. w miejscowości Ponferrada w Hiszpanii z Eweliną Szymulą, panną, zam. w Droblinie – zapowiedź 1.

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
               NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 22.09.2019

1.    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali warzywa dla klasztoru, a szczególnie dziękujemy mieszkańcom Jagodnicy, Bukowic, Kolonii Bukowic, Nosowa i Klukowszczyzny. BÓG ZAPŁAĆ za udzielone wsparcie!

2. Dzisiaj po Mszy świętej o g. 11.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych, oraz ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w Sali 300-lecia.

3. Również po Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się w Sali różańcowej spotkanie z uczestnikami pielgrzymki Kraków – Częstochowa.

4. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity o  g. 15.00 z poświęceniem róż. Święta Rita jest patronką wszystkich spraw trudnych. Nabożeństwa będą odbywały się każdego 22 dnia miesiąca o g. 18.00 w dni powszednie, a w niedziele o g. 15.00.

5. Jutro, 23 września, zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na nabożeństwo ku Jego czci o g. 17.30.

6. W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość Zjawienia Cudownego Wizerunku Matki Bożej Leśniańskiej. W tym roku Odpust ten nabiera szczególnego charakteru ze względu na 100 Rocznicę powrotu Paulinów do Leśnej. Z tego też względu będziemy gościć w naszym Sanktuarium wielu dostojnych Gości: duchownych, jak i przedstawicieli władz państwowych
i samorządowych. Uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył Pasterz naszej diecezji –
- Ks. Biskup Kazimierz Gurda. Obecni będą liczni kapłani diecezjalni i zakonni na czele
z Generałem Zakonu Paulinów – O. Arnoldem Chrapkowskim. Oto program uroczystości:

·    11.00 - powitanie pieszych pielgrzymek z wiosek naszej parafii

· 11.30 - historyczne wprowadzenie, które wygłosi przeor włodawski – o. Dariusz Cichor

· 12.00 - uroczysta Eucharystia z poświęceniem elewacji odnowionej bazyliki jako wotum dziękczynnego za powrót Paulinów do Leśnej.

· 17.30  - Nowenna do Matki Bożej Leśniańskiej

·  Pozostałe Msze święte o g. 7.30 i 18.00.

· W przeddzień Uroczystości, w środę 25 września o g. 17.30 ojcowie i bracia paulini wykonają tzw. Klęczki Jasnogórskie, czyli litanię do Matki Bożej śpiewaną po łacinie na melodię jasnogórską. Serdecznie zapraszamy.

7.  W piątek 27 września odbędzie się w naszej bazylice projekcja filmu p.t. „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej”. Jest to film opowiadający o losach tysięcy unickich rodzin, które w drugiej połowie XIX wieku cierpiały na terenie dzisiejszego Południowego Podlasia z powodu rosyjskich prześladowań. Film ukazuje także współczesne dzieje mieszkańców naszego regionu. Projekcja filmu o g. 19.00.

8. Przypominamy o Konkursie Plastycznym  dla dzieci i młodzieży pod nazwą: „100-lecie powrotu ojców paulinów do Leśnej Podlaskiej” Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu.

9. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Opiekunki Podlasia.


                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
               NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 15.09.2019

1. Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego Pikniku Rodzinnego w ostatnią niedzielę, a szczególnie paniom z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, panom Strażakom, osobom przy stoiskach, oraz młodzieży. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim za obecność i prosimy o nowe pomysły na kolejny parafialny festyn.

2.    Dzisiaj po Mszy św. o g. 11.30 odbędą się następujące spotkania:

· spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania z obecnych klas ósmych
i pierwszych szkoły średniej w Sali 300- lecia,

· spotkanie z Kołami Żywego Różańca w Sali różańcowej.

3. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów wraz z rodzicami, a także wszystkich chłopców od klasy drugiej, pragnących wstąpić do liturgicznej służby ołtarza na spotkanie organizacyjne we wtorek 16 września o g. 19.00 do Sali 300-lecia.

4. Kandydatów do bierzmowania z obecnych klas VII wraz z rodzicami zapraszamy na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę 22 września po Mszy o g. 11.30 do Sali 300-lecia..

5. Jak co roku, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie klasztoru w warzywa. W tym roku prosimy następujące wioski: Jagodnica, Kolonia Bukowice, Bukowice, Nosów i Klukowszczyzna. Prosimy również o ich transport do klasztoru w piątek 20.09. w godzinach od 9.00 do 11.00. Za wszelkie złożone dary już teraz z serca dziękujemy.

6. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc finansową rodzinie państwa Rogoźnickich z gminy Rokitno, która pod koniec sierpnia straciła w pożarze dorobek życia. Zniszczeniu uległy budynki gospodarcze, tegoroczne plony, maszyny rolnicze oraz auta. Syn państwa Rogoźnickich jest uczniem technikum w Leśnej Podlaskiej. Dziś po każdej mszy świętej uczniowie przed bazyliką będą zbierać do puszek pieniądze, które zostaną przekazane poszkodowanej rodzinie.

7. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity 22 września od  g. 15.00 z poświęceniem czerwonych róż. Święta Rita jest patronką wszystkich spraw trudnych. Nabożeństwa będą odbywały się każdego 22 dnia miesiąca o g. 18.00 w dni powszednie, a w niedziele o g. 15.00.

8. Już teraz pragniemy zaprosić całą parafię na radosne świętowanie Jubileuszu 100-lecia powrotu Paulinów do Leśnej. Centralne uroczystości odbędą się w odpust Matki Bożej Leśniańskiej w czwartek 26 września. Tego dnia będzie miała miejsce Suma o g. 12.00 z udziałem Biskupa Siedleckiego, Generała naszego Zakonu, władz zakonnych, a także władz państwowych i samorządowych. Tego dnia serdecznie zapraszamy do udziału w naszych lokalnych pielgrzymkach ze wszystkich wiosek naszej parafii. Wejście pielgrzymek od g. 11.00.

9. Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym  pod nazwą: „100-lecie powrotu ojców paulinów do Leśnej Podlaskiej” Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu, który znajduję się na naszej stronie internetowej w zakładce „aktualności” i w gablocie. Chętnych prosimy o zapoznanie się z zasadami konkursu.

10. Pielgrzymka: Ojcowski Park Narodowy – Kraków – Częstochowa w dniach 4-6 października. Koszt 360 zł. Spotkanie organizacyjne z uczestnikami pielgrzymki 22 września po Mszy o g. 11.30 w Sali różań-cowej.

11. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.


ZAPOWIEDZI:

·       Dawid Gdula, kawaler, zam. w Droblinie, z Dorotą Maryńczak, panną, zam.
w Wisznicach, par. Przemienienia Pań. zapowiedź 2.

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP
 8.09.2019

 

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont bazyliki. Serdecznie BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

2. Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca, oraz pielgrzymki z Białej Podlaskiej, a szczególnie: panu organiście, chórowi, orkiestrze, Legionowi Maryi, Grupie Ojca Pio, wspólnocie AA, duszpasterstwu młodzieżowemu, kandydatom do bierzmowania i ministrantom. Na ręce Pana Wójta Pawła Kazimierskiego składamy podziękowanie służbom mundurowym, przede wszystkim panom strażakom, którzy koordynowali wejście pielgrzymek i dbali o bezpieczeństwo w czasie uroczystości.

3. Z racji odpustu pragniemy serdecznie zaprosić dziś na Piknik Rodzinny, pod hasłem: „Bo w rodzinie siła”, który rozpocznie się dziś o g. 15.00. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażackie, dmuchańce, kiełbaski z grilla, słodka gastronomia, konkurs dla rodzin z wiedzy o paulinach i o naszym sanktuarium. Będzie również przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca zdrowego życia wolnego od używek, a także konsultacje z dietetykiem, oraz stoisko z miodami i zdrową żywnością. Rozpoczęcie o g. 15.00 na zielonych terenach za klasztorem, bądź – w razie deszczu – w Sali maryjnej z prawej strony klasztoru.

4. W naszej wspólnocie serdecznie witamy o. Grzegorza Krzyżowskiego, który został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Leśniańskiej Matki.

5. Dzisiaj po Mszy św. o g. 9.30 odbędzie się spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Kazimierza w sali różańcowej, natomiast po Mszy o g. 11.30 odbędą się katechezy chrzcielne również w sali różańcowej, oraz dzień skupienia dla narzeczonych w bazylice.

6. W środę, 11 września zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne odnośnie Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się  po wieczornej Mszy św. w Sali 300-lecia.

7. W piątek 13 września zapraszamy na procesję fatimską, która odbędzie się po wieczornej Mszy.

8. Spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania z obecnych klas ósmych i pierwszych szkoły średniej odbędzie się w niedzielę 15 września po mszy o g. 11.30 w Sali 300- lecia.

9. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca odbędzie się 15 września po Mszy o g. 11.30.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na trasie Ojcowski Park Narodowy – Kraków – Częstochowa w dniach 4-6 października. Koszt 360 zł. Spotkanie organizacyjne
z uczestnikami pielgrzymki 22 września po Mszy o g. 11.30 w sali różańcowej.

11. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym  pod nazwą: „100-lecie powrotu ojców paulinów do Leśnej Podlaskiej” Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu, który znajduję się na naszej stronie internetowej w zakładce „aktualności” i w gablocie. Chętnych prosimy o zapoznanie się z zasadami konkursu.

12.    Dzieci i młodzież pragnącą śpiewać w naszej scholi parafialnej zapraszamy na spotkania w soboty o g. 14.00, oraz w niedziele o 10.30 do naszej salki młodzieżowej.

13. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów wraz z rodzicami, a także wszystkich chłopców od klasy drugiej, pragnących wstąpić do liturgicznej służby ołtarza na spotkanie organizacyjne we wtorek 16 września o g. 19.00 do Sali 300-lecia.

14. Młodzież, pragnącą należeć do naszego duszpasterstwa młodzieżowego zapraszamy na spotkania w piątki i poniedziałki o g. 19.00.

15. W sklepiku klasztornym i w zakrystii zapraszamy do zakupu dewocjonaliów, oraz książek, m.in. „Cuda i łaski” o. Melchiora Królika, oraz publikacji o. Augustyna Pelanowskiego.

16. Organizatorzy akcji „Różaniec do granic” zapraszają do wzięcia udziału w modlitwie w intencji obrony naszych duchowych wartości w Serpelicach w najbliższą sobotę 14 września o g. 15.00. Tego dnia przypada święto Podwyższenia Krzyża.

17. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.


ZAPOWIEDZI:

· Tomasz Omelańczuk, kawaler, zam. w Meszkach, par. św. Zygmunta
w Łosicach z Kamilą Gładzką, panną, zam. w Bordził. St. – zapowiedź 2.

·  Łukasz Grochowiec, kawaler, zam. w Kobylanach z Dorotą Szylar, panną, zam. w Nosowie. – zapowiedź 2.

· Tomasz Dobruk, kawaler, zam. w Ludwinowie z Małgorzatą Sarnacką, panną, zam. w Woskrzenicach, par. św. Michała - zapowiedź 2.

· Dawid Gdula, kawaler, zam. w Droblinie, z Dorotą Maryńczak, panną, zam.
w Wisznicach, par. Przemienienia Pań. zapowiedź 1.


+ W ostatnim czasie pożegnaliśmy ś.p. Kazimierza Sawczuka z Bordziłówki Starej.
Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 1.09.2019

1.    Serdecznie witamy naszych współbraci, którzy przez miesiąc w naszym klasztorze będą przeżywać swój II Nowicjat.

2. Dzisiaj gościmy pielgrzymów z Białej Podlaskiej. Msze święte o g. 7.30, 9.30 i 12.00 na placu św. Józefa, której będzie przewodniczył o. Jan Bednarz, administrator generalny Zakonu Paulinów. Intencje mszalne z g. 11.30 będą odprawione o g. 9.30.

3.  Dzisiaj, 1 września, przypada okrągła, 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej.

4. W przyszłą niedzielę wznawiamy Msze święte w Droblinie i Bukowicach.

5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego rozpocznie się w poniedziałek
2 września od rana i potrwa do wtorku 3 września do g. 8.30
z tyłu klasztoru przy budynku gospodarczym.

6. Zapraszamy nauczycieli, uczniów, pracowników naszych leśniańskich szkół i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą św. jutro o g. 8.00 z poświęceniem przybo-rów szkolnych.

7.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o g. 17.30. W pierwszy piątek zapraszamy do powakacyjnej spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 17.00. Spowiedź w Droblinie o g. 14.30, a po jej zakończeniu - Msza święta.

8. Informujemy, iż intencja mszalna z kaplicy w Bukowicach z niedzieli 1 września zostanie odprawiona w piątek, 6 września o g. 16.00.

9. W sobotę 7 września, w wigilię Uroczystości Narodzenia Matki Bożej odbędzie się procesja na cmentarz o g. 17.30. Msza święta na cmentarzu o g. 18.00, wcześniej będzie jeszcze możliwość spowiedzi od g. 17.30.

10. W przyszłą niedzielę 8 września przypada parafialny odpust. Suma odpustowa
o g. 11.30 i będzie jej przewodniczył o. Anzelm Frączek z Krakowa. Poświęcenie ziarna pod zasiew podczas każdej Mszy świętej.

11. Z racji odpustu pragniemy serdecznie zaprosić na Piknik Rodzinny, pod hasłem: „Bo w rodzinie siła”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 września. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażackie, dmuchańce, kiełbaski z grilla, słodka gastronomia, konkurs dla rodzin z wiedzy o paulinach i o naszym sanktuarium. Będzie również przeprowadzona akcja informacyjna dotycząca zdrowego życia wolnego od używek, a także konsultacje z dietetykiem, oraz stoisko z miodami i zdrową żywnością. Rozpoczęcie o g. 15.00 na zielonych terenach za klasztorem. Więcej informacji na plakatach.

12. W przyszłą niedzielę, 8 września, po Mszy św. o g. 9.30 odbędzie się spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Kazimierza w sali różańcowej, natomiast po Mszy o g. 11.30 odbędą się katechezy chrzcielne również w sali różańcowej, oraz dzień skupienia dla narzeczonych w bazylice.

13.  W sobotę będziemy odwiedzać chorych od g. 8.30.

14. Od  7 września rozpoczynamy spotkania naszej scholi parafialnej. Wszystkie chętne dzieci i młodzież do śpiewania zapraszamy na powakacyjne spotkanie w sobotę o godz. 14.00.

15. Spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania z byłych klas ósmych i gimnazjalnych odbędzie się w niedzielę 15 września po mszy o g. 11.30 w Sali 300- lecia.

16. Przez cały miesiąc wrzesień będzie przeprowadzona zbiórka na węgiel. Prosimy Radę parafialną o pomoc w koordynowaniu tej akcji.

17. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca odbędzie się 15 września po Mszy o g. 11.30.

18. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na remont naszej bazyliki.

19. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na trasie Ojcowski Park Narodowy – Kraków – Częstochowa w dniach 4-6 października. Koszt 360 zł.

20. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.

ZAPOWIEDZI:

·       Tomasz Szczech, kawaler, zam. w Gryficach, par. NSPJ 

z Katarzyną Wolińską, panną, zam. w Leśnej Podl. – zapowiedź 2.

·       Jakub Wojciechowski, kawaler, zam. w Warszawie, par. NMP Królowej Wyznawców z Patrycją Szołucha, panną, zam. w Jagodnicy. – zapowiedź 2.

·       Tomasz Omelańczuk, kawaler, zam. w Meszkach, par. św. Zygmunta
w Łosicach z Kamilą Gładzką, panną, zam. w Bordziłówce Starej. – zapowiedź 1.

·       Łukasz Grochowiec, kawaler, zam. w Kobylanach

Z Dorotą Szylar, panną, zam. w Nosowie. – zapowiedź 1.

·       Tomasz Dobruk, kawaler, zam. w Ludwinowie

z Małgorzatą Sarnacką, panną, zam. w Woskrzenicach, par. św. Michała - zapowiedź 1.

                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 25.08.2019

1. Dzisiaj zebranie Rady parafialnej po Mszy o g. 9.30.

2. Jutro, 26 sierpnia, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Leśniańskiej o godz. 17.30.

3. Informujemy, iż w tym tygodniu przybędą do naszego klasztoru bracia paulini, którzy przez miesiąc będą przeżywać swój II Nowicjat przez złożeniem ślubów wieczystych. Ogarnijmy ich swoją modlitwą.

4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd młodzieży do Włodawy we wtorek. Więcej informacji
w zakrystii.

5. W sobotę 31 sierpnia zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 10.15, której będzie przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej – J.E. Ks. Bp Kazimierz Gurda. Następnie w programie m.in. różaniec i konferencje, o 17.30 powitanie pielgrzymów z Sarnak, o 18.00 Eucharystia, o 21.00 Apel Jasnogórski, a po jego zakończeniu procesja maryjna ze świecami. Zapraszamy również na mszę o północy.

6. W niedzielę 1 września o g. 11.00 przywitamy pielgrzymów z Białej Podlaskiej, natomiast Msza święta będzie odprawiona o g. 12.00 na zewnątrz, przy ołtarzu polowym. Przewodniczył jej będzie o. Jan Bednarz z Jasnej Góry. Przypominamy, iż intencje tego dnia z g. 11.30 będą odprawione o g. 9.30.

7. Kandydatów do bierzmowania z byłych klas ósmych prosimy o zaangażowanie się do pomocy pielgrzymom w przyszły weekend. Byłą klasę 8a prosimy o pomoc w sobotę 31 sierpnia, natomiast byłą 8b w niedzielę 1 września.

8. Zapraszamy do udziału w następujących pielgrzymkach autokarowych:

§   Pielgrzymka parafialna na trasie: Ojcowski Park Narodowy, Kraków, Oświęcim, Częstochowa w dniach 4-6 października. Zapisy do 22 września. Koszt 360 zł.

§   Spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Kazimierza Dolnego odbędzie się
8 września o g. 11.30 w Sali 300-lecia.

9.    Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka rozpocznie się
w poniedziałek 2 września od rana i potrwa do wtorku 3 września do g. 8.30 z tyłu klasztoru przy budynku gospodarczym. Przychody z akcji wspomogą cele charytatywne w Afryce.


10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.


ZAPOWIEDZI:

·       Tomasz Szczech, kawaler, zam. w Gryficach, par. NSPJ 

z Katarzyną Wolińską, panną, zam. w Leśnej Podl. – zapowiedź 1.

·       Jakub Wojciechowski, kawaler, zam. w Warszawie, par. NMP Królowej Wyznawców
z Patrycją Szołucha, panną, zam. w Jagodnicy. – zapowiedź 1.


+ W ostatnim czasie pożegnaliśmy ś.p. Grzegorza Jaszczuka z Nosowa.
Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.08.2019

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 56 rocznicę Koronacji Cudownego Wizerunku naszej Leśniańskiej Pani. Koronacji dokonał Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński dnia 18 sierpnia 1963 roku.

2.    Dzisiaj odbędą się Dożynki gminno - parafialne. Uroczysta Msza św. w naszej Bazylice będzie sprawowana o godz. 11.30. Przed Mszą uroczyste wprowadzenie wieńców dożynkowych, a po Mszy przemarsz na plac przy Zespole Placówek Oświatowych i dalszy ciąg Dożynek według programu Gminy

3.    Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie odpustu Wniebowzięcia NMP, a szczególnie: panu organiście, p. Sławomirowi Fąfarze, p. Mirosławowi Korolczukowi, paniom w kuchni, chórowi, orkiestrze, panom strażakom, Legionowi Maryi, Grupie Ojca Pio, ministrantom i młodzieży.

4.    Kandydatów do bierzmowania z byłych klas ósmych, którzy niebawem rozpoczną naukę
w szkole średniej, prosimy o zaangażowanie się do pomocy pielgrzymom  - nie za tydzień – jak to wcześniej zostało ogłoszone, lecz byłą klasę 8a prosimy o pomoc w sobotę 31 sierpnia, natomiast byłą 8b w niedzielę 1 września.

5.    Informujemy, iż w niedzielę 1 września intencje mszalne z g. 11.30 będą przeniesione na
g. 9.30. Tego dnia będziemy gościć kolejnych pielgrzymów, natomiast porządek Mszy świętych jak
w każdą niedzielę.

6. Zapraszamy do udziału w następujących pielgrzymkach autokarowych:

1.       Pielgrzymka na Kresy, organizowana przez par. Narodzenia w Białej Podl. śladami św. Jozafata w dniach 20-22 września na trasie m. in: Grodno, Nowogródek,  Połock i Mińsk. Koszt 600zł.

2.       Pielgrzymka z naszej parafii na trasie: Ojcowski Park narodowy, Kraków, Oświęcim, Częstochowa w dniach 4-6 października. Koszt 360 zł.

3.       Spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Kazimierza Dolnego odbędzie się 8 września
o g. 11.30 w Sali 300-lecia
.

7.    W piątek, 23 sierpnia, zapraszamy na Nowennę do św. Ojca Pio o g. 17.30, oraz na Mszę świętą wraz z ucałowaniem relikwii Świętego o g. 18.00.

8.    Zapraszamy do zakupu naszych leśniańskich dewocjonaliów. Ofiary z ich sprzedaży są cegiełkami na remont i utrzymanie naszego sanktuarium.

9.    Zebranie Rady parafialnej odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia po Mszy o g. 9.30.

10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.


ZAPOWIEDZI:

 • Łukasz Lubański, kawaler, zam. w Leśnej Podl.,

Magdaleną Szalską, panną, zam. w Drzewianowie, par. św. Anny – zapowiedź 2.

 • Damian Kowalenko, kawaler, zam. w Kostomłotach, par. Kopytów

Moniką Kimsa, panną, zam. w Nosowie – zapowiedź 2.

 • Kamil Żuk, kawaler, zam. w Rakowiskach, par. bł. Honorata w Białej Podlaskiej

Moniką Koszołko, panną, zam. w Jagodnicy – zapowiedź 2.


+ W tym ostatnim czasie pożegnaliśmy ś.p.  Franciszka Szołuchę z Jagodnicy. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

na XIX Niedzielę Zwykłą 11.08.2018r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na renowację elewacji naszej Bazyliki

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30, odbędą się:

- katechezy chrzcielne w sali różańcowej

- comiesięczne Dni Skupienia dla Narzeczonych w Bazylice

3. We wtorek, 13. sierpnia, po wieczornej Mszy św. – Procesja Fatimska

4. Serdecznie zapraszamy na Uroczystości Odpustowe w dniach 14 – 15. sierpnia. Rozpoczniemy o godz. 17.00 przywitaniem pieszych pielgrzymek z Łosic. O 18.00 Msza św. pod przewodnictwem wikariusza generalnego o. Michała Lukoszka. Procesja Maryjna ze świecami ulicami Leśnej o godz. 22.00. W środę, 15. sierpnia, przywitanie pielgrzymek o godz. 10.30. Suma Odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Bp. Łukasza Buzuna. Szczegółowy program na plakatach

5. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów będzie się odbywał 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas każdej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia, odbędą się w naszej parafii i Gminie Leśna Podlaska Dożynki Gminno - Parafialne. Uroczysta Msza św. w naszej Bazylice będzie sprawowana o godz. 11.30. Przed Mszą św. uroczyste wprowadzenie wieńców dożynkowych, a po Mszy przemarsz na plac przy Zespole Placówek Oświatowych i dalszy ciąg Dożynek według programu Gminy

7. Pamiętajmy w miesiącu sierpniu o trzeźwości i o modlitwie za tych, którzy jeszcze zmagają się z chorobą alkoholową

8. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy i ofiary na rzecz sanktuarium i klasztoru

Zapowiedzi:

Arkadiudz Horbowiec, kawaler, zam. w Kol. Bukowice, par. tutejsza

z Klaudią Bobińską, panną, zam. w Zakalinkach, par. Konstantynów – zapowiedź 2.

Tomasz Laszuk, kawaler, zam. w Łukowcach, par. Łukowce

z Patrycją Nazaruk, panną, zam. w Leśnej Podl., par. tutejsza – zapowiedź 2.

Łukasz Lubański, kawaler, zam. w Leśnej Podl., par. tutejsza

z Magdaleną Szalską, panną, zam. w Drzewianowie, par. św. Anny – zapowiedź 1.

Damian Kowalenko, kawaler, zam. w Kostomłotach, par. Kopytów

z Moniką Kimsa, panną, zam. w Nosowie, par. tutejsza – zapowiedź 1.

Kamil Żuk, kawaler, zam. w Rakowiskach, par. bł. Honorata w Białej Podlaskiej

z Moniką Koszołko, panną, zam. w Jagodnicy, par. tutejsza – zapowiedź 1.

                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
28.07.2019

 1. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po każdej Mszy św., będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o g. 17.30, natomiast w piątek Spowiedź święta i możliwość Adoracji Jezusa Eucharystycznego od g. 17.00.

 3. Z naszej parafii organizowane są następujące pielgrzymki autokarowe:

  • Pierwsza na trasie Wąwolnica-Kazimierz Dolny nad Wisłą dnia 14 września. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy w zakrystii do 8 września, tegoż też dnia odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki po mszy św. o godzinie 11 30 w sali różańcowej.

  • Druga na trasie Ojcowski Park Narodowy – Kraków - Oświęcim –Brzezinka - Częstochowa w dniach od 4 do 6 października. Koszt 360zł od osoby. Zapisy w zakrystii do 22 września, tegoż też dnia odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki po mszy św. o godzinie 11 30 w sali różańcowej.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania .

 1. 11 sierpnia w naszym sanktuarium będziemy gościć Podlaską Konną Pielgrzymkę, która wyrusza z Bobrownik a udaje się do Kodnia. Ich pielgrzymka oprócz uwielbienia Boga ma na celu złożenie hołdu Kawalerii Rzeczpospolitej. Polecamy ich waszej modlitwie jak również Raciborski Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych, który promuje abstynencje i aktywność fizyczną, a zatrzyma się w naszym Leśniańskim Sanktuarium 31 lipca.

 2. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA 16 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
21.07.2019

 1. Wczoraj o. Czesław przeżywał swoje imieniny. Z tej okazji życzymy mu niegasnącego entuzjazmu w życiu duchowym i posłudze duszpasterskiej.


 1. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na poświęcenie pojazdów zapraszamy w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.


 1. Zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Lichenia. Koszt to 80zł. Wyjazd z parkingu przed bazyliką o północy z 27/28 lipca. Zapisy u p. Marka Lewczuka dziś o 12.30 pod klasztornymi arkadami, oraz w środę o 18.30 w salce Grupy AA.


 1. We wtorek, 23 lipca, zapraszamy na Nowennę do św. Ojca Pio
  o g. 17.30, oraz na Mszę świętą wraz z ucałowaniem relikwii Świętego o g. 18.00.


 1. W piątek, 26 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Leśniańskiej o g. 17.30.


 1. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.


ZAPOWIEDZI:

 • Łukasz Chalimoniuk, kawaler, zam. w Droblinie, z Angeliną Guś, panną, zam. w Komarówce Podl., parafia NSPJ – zapowiedź 2.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.07.2019

1. W dzisiejszą niedzielę, po mszy św. o g. 11.30, zapraszamy narzeczonych na dzień skupienia w bazylice, oraz zainteresowanych na katechezy chrzcielne w sali różańcowej w klasztorze

2. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na renowację elewacji naszej bazyliki

3. W dniach 21 – 28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją: św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy, na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu

4. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani

5. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Szyca z Ludwinowa i Joannę Marię Chmielowską z Leśnej Podlaskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu

ZAPOWIEDZI:

1. Marek Chura, kawaler, zam. w Leśnej Podl., par. tutejsza; z Agnieszką Szpura, panną, zam. w Wólce Nosowskiej, par. Kornica – zapowiedź 2.

2. Łukasz Chalimoniuk, kawaler, zam. w Droblinie, par. tutejsza; z Angeliną Guś, panną, zam. w Komarówce Podl., par. NSPJ – zapowiedź 1.

                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA 14 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
7.07.2019

1. W czwartek 11 lipca przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Jest to także dzień imienin papieża seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy tego dnia
o modlitwie za niego, a także w intencji Europy, aby troszczyła się o swoje chrześcijańskie korzenie.

2. W sobotę 13 lipca zapraszamy na procesję fatimską bezpośrednio po Mszy św. o g. 18.00.

3. W niedzielę za tydzień po mszy św. o g. 11.30 zapraszamy narzeczonych na dzień skupienia w bazylice, oraz osoby zainteresowane na katechezy chrzcielne w sali różańcowej w klasztorze.

4. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont elewacji naszej bazyliki.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, oraz opieki naszej Leśniańskiej Pani.


ZAPOWIEDZI:

 • Kamil Paszkowski, kawaler, zam. w Zaberbeczu z Marleną Wojtaszek, panną, zam. w Mikulinie, par. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. – zapowiedź 2.
 • Marek Chura, kawaler, zam. w Leśnej Podl. z Agnieszką Szpura, panną, zam. w Wólce Nosowskiej, par. Kornica. – zapowiedź 1.
Przejdź do strony:
1947146 odwiedzin od 14 października 2013                                           1999-2019 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms